Happy Socks Athletic – zwariowane skarpetki dla aktywnych

Dzięki uprzejmości sklepu: PanPablo.pl kolejny raz miałam przyjemność przekonać się, że skandynawski design to coś więcej niż tylko dobre wzornictwo, przez duże „D” lub „W”.
To przemyślanie połączenie, materiałów najwyższej jakości, nowoczesnych technologii i starannej produkcji, mające na celu uzyskanie produktu oferującego Klientowi wszystko to co najlepsze – nietuzinkowy wygląd i wyjątkowy komfort.
Od Pana Pablo otrzymałam skarpetki z linii Athletic – czyli przeznaczone dla osób uprawiających sport. Dzięki temu, w mojej szafie, do ubrań duńskiej marki Newline dołączyły skarpetki szwedzkiej marki Happy Socks.

happysocks panpablo; happysocks k40.pl

Pierwsze co mnie zachwyciło to bogactwo (nieomal wariactwo) oferowanych kolorów oraz wzorów. Naprawdę jest w czym wybierać. Paski, kropki, trójkąty, wzory geometryczne i bliżej nieokreślone, w najróżniejszych, modnych kolorach. Dla każdego coś dobrego. Jeśli stawiasz na indywidualizm – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

happysocks panpablo; happysocks k40.pl

Skarpetki wykonane są z wysokogatunkowej bawełny z dodatkiem włókien syntetycznych. Dzięki zawartości włókien gumowych bardzo dobrze przylegają do stopy. Wysoka zawartość wysokogatunkowej bawełny sprawia, że skarpetki są miłe w dotyku i nie generują przykrego uczucia „duszenia stopy”, jakie często towarzyszy skarpetkom syntetycznym. Moje początkowe obawy: bawełna? Czy będzie dostatecznie szybko odprowadzać wilgoć? Nie będzie się suwać po stopie? Szybko zostały rozwiane. Okazało się, że ku mojej niekłamanej radości, skarpetki oferują wysoki komfort użytkowania i nigdy nie zawiodły mnie w trakcie kilkudziesięciu kilometrów biegów testowych.

happysocks panpablo; happysocks k40.pl

Skład według producenta:
80% bawełna, 17% Poliamid, 3% włókna gumowe, 1% Elastyna

Skarpetki dostępne są w dwóch rozmiarach: 36-40 oraz 41-46
Ze względu na rozmiar mojej stopy bez zastanawiania się wybrałam rozmiar mniejszy. Sprzedawca zaproponował jednak, abym do testów wzięła również rozmiar większy: 41-46, gdyż splot włókien jest na tyle gęsty i elastyczny, że skarpetka nie pomarszczy się na stopie i nie będzie się przesuwać. Jednocześnie będzie wyższa i będzie mogła pełnić funkcję podkolanówki kompresyjnej .

Faktycznie, podczas biegów skarpetki leżą idealnie – nie zsuwają się z łydki, nie przesuwają i nie marszczą, a „przedłużony” (dzięki większemu rozmiarowi) odcinek okalający łydkę daje uczucie lekkiej kompresji, co doceniłam również w trakcie potreningowego, regeneracyjnego noszenia skarpetek. Producent zadbał również o umiejscowienie na śródstopiu solidnego ściągacza, który stabilizuje sklepienie poprzeczne i podłużne stopy, oraz zapobiega skręcaniu się skarpetki podczas biegu. Wzmocnienia pięt oraz palców zapobiegają obtarciom oraz odciskom, jednocześnie przedłużają żywotność produktu.

happysocks panpablo; happysocks k40.pl

Reasumując, z czystym sumieniem polecam skarpety Happy Socks z linii Athletic wszystkim biegaczkom i biegaczom, zwłaszcza tym, którzy nie lubią „plastyku” na stopie, oraz tym, którzy lubią sięgnąć po ciekawy design, pozwalający wyróżnić się na trasach biegowych i podkreślić smukłość swoich nóg – uwaga głównie dla Pań, choć nie tylko…

happysocks panpablo; happysocks k40.pl

Skarpetki Happy Socks Athletic:
– kolorowe kropki na szarym
– różowe bloby

Odzież marki New­line z kolek­cji wiosna/lato 2015
– spodenki: Ico­nic Power Sprin­ters 10752–110
– spodenki Newline Imotion Boxy Shorts 10737– 289
– koszulka: Ico­nic Feather Tee 10779–283
– koszulka: Imo­tion Boxy Tee 10824–283
– top: Imo­tion Long Tank 10553–020
– buty: New­line Runa­is­sance 4.0 Woman

Foto­gra­fia: Rafał Trafarski