Newline Imotion Warm Tights – w poszukiwaniu ciepła i komfortu

Zimno…
Pierwszy Stycznia 2016, pierwszy dzień nowego roku, pierwszy śnieg i pierwszy bieg w tym roku…
Biegnę, raz–dwa, raz–dwa, rytm wystukuje się na świeżo ośnieżonej ścieżce biegowej. Z czasem odrętwiałe z zimna mięśnie zaczynają wydzielać przyjemne ciepło, płynące z wypalanych kalorii, a świąteczno-sylwestrowe ekscesy, ulatują z każdym oddechem. Raz–dwa mijają kolejne kilometry.
W mojej głowie, niczym płatki śniegu, zaczynają kłębić się myśli powstałe w wyniku ataku endorfin i otulającego mnie piękna ośnieżonego krajobrazu.  Biegnę, odziana w radość i… kilka innych rzeczy, głównie artykułów o charakterze garderobianym, wśród których na szczególna uwagę, drogie biegaczki i biegacze, zasługują moje najlepsze i ulubione od pierwszego założenia spodnie biegowe – Newline Imotion Warm Tights.

Newline Imotion Warm Tights

W mojej opinii, to prawdziwe Rolls-Royce’y mojej szafy biegowej, które w pełni zasługują na takowe miano. Tej zimy gościły już wielokrotnie na mojej dolnej połowie ciała i zawsze wychodziły z tej opresji zwycięsko, ciężko pracując na swoją wzorową opinię.

Spodnie uszyte są z niezwykle przyjemnej w dotyku, miękkiej i bardzo elastycznej, tkaniny.
Pierwsze co rzuca się w oczy, gdy spojrzymy na nie, to ciekawy, utkany – dzięki czemu lekko przestrzenny – deseń. Jak twierdzi producent, projekt ww. wzoru został inspirowany dziką przyrodą – trawami wydm i gałęziami lasu.
Dół spodni, oraz wewnętrzne części ud zostały uszyte z tej samej, lecz tym razem gładkiej tkaniny w  kolorze – szarym lub pomarańczowym (do wyboru).

Newline Imotion Warm Tights

Za utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała – Imotion Warm Tights – odpowiada wewnętrzna, pluszowa strona tkaniny, pozwalająca wytworzyć ciepłą, ogrzaną ciepłotą ciała, cieniutką warstwę powietrza, która poprawia komfort termiczny oraz, poprzez zwiększenie objętości parowania, ułatwia odprowadzenie nadmiaru wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz.
Wg producenta zastosowana tkanina pozwala na komfortowy trening w zakresie temperatur od +5 do –15°C.
Na łydkach umieszczono skośnie biegnące, srebrne paski odblaskowe. Dodatkowej elegancji dodają odblaskowe logotypy producenta, umiejscowione pod tylną kieszonką i na lewym udzie, tym razem koloru złotego.

Całość, co jest już dziś standardem, uszyta jest w technologii płaskich szwów, zapobiegających powstawaniu obtarć, nie mniej jednak i w tym miejscu da się pochwalić Newline’a – szwy wykonane są starannie, a na uznanie zasługuje ich wzorowa elastyczność.

Newline Imotion Warm Tights

Tyle otrzymujemy w tzw. standardzie, może poza tkaniną, która w mojej opinii jest na prawdę najwyższych lotów.

Ale czy jest coś więcej?

Po pierwsze – wysoki stan! To nie są klasyczne biodrówki, oferowane przez innych producentów. Stan jest wysoki i bardzo dobrze – zimą takie rozwiązanie to błogosławieństwo. Spodnie trzymają się talii niczym przyklejone – zero obsuwy – doskonale jednocześnie przytrzymują termiczną bieliznę (koszulkę). Nawet podczas długich biegów nie odczułam potrzeby poprawy bielizny czy podciągnięcia spodni. Na uwagę zasługuje również fakt, że producent nie zapomniał o dodatkowym sznureczku, pozwalającym na idealne dopasowanie obwodu.

Po drugie – krok!. Imotion Warm Tights, krok mają uszyty w formie klina, co oznacza, że wszystkie szwy nie zbiegają się w jednym, do tego newralgicznym miejscu. Niestety, rozwiązanie to, nie jest standardem u innych producentów, a szkoda. Zalety? To proste – w czasie rozgrzewki i podczas ćwiczeń rozciągających spodnie nie trzeszczą niczym tanie łóżko w noc poślubną. Dodatkowo nie mają tendencji do wpijania się tam gdzie nie powinny, bo to wprowadza – zwłaszcza u panów – w stan permanentnej  nerwowości…

Po trzecie – Kieszonka. Duża, umiejscowiona z tyłu, pozwalająca na zabranie nie tylko, zwiniętej chusteczki higienicznej, ale i kilku innych niezbędnych drobiazgów, takich jak telefon, czy żel energetyczny.

Newline Imotion Warm Tights

Po czwarte – Nogawki od wewnątrz wykończono na dole gumką z silikonowym paskiem, zapobiegającym podciąganiu i przekręcaniu się spodni w trakcie użytkowania.

Po piąte – długie nogawki. Dzięki ci Panie, że pomyślałeś o mojej osobie i zesłałeś na projektanta myśl o długonogich. Pierwszy raz zimą nie świecę kostkami i nie muszę biegać w męskich spodniach. Z doświadczeń organoleptycznych wiem jednak, że dzięki nad wyraz rozciągliwej tkaninie, osoby o standardowej długości kończyn dolnych nie będą miały problemu z dopasowaniem długości.

Reasumując – ciekawy i przemyślany design wyrobu, oraz wysokiej jakości materiały użyte do jego produkcji sprawiły, że Imotion Warm Tights stały się moimi ulubionymi spodniami biegowymi. Osobiście uważam spodnie te za jedne z lepszych, wśród dostępnych na polskim rynku.

Newline Imotion Warm Tights

Odzież marki New­line z kolek­cji jesień/zima 2015/16:
– kurtka: Imo­tion Prin­ted Warm Jac­ket 10154–314
– spodnie: Imo­tion Warm Tights 10112–110
– krótkie spodenki: Boxy Printed Shorts 10740-309

Z kolekcji wiosna/lato 2015:
– koszulka: Iconic Vent Stretch Tee 10594-285
– buty: New­line Peace­ma­ker 3.0

Foto­gra­fia: Rafał Trafarski